La primul meci în libertate după două decenii de captivitate care au transformat-o într-o fantomă,
Universitatea Craiova a făcut scor
la Târgu Jiu cu echipa secundă a celor de la Pandurii. Alb-albaştrii din Bănie au
câştigat cu 6-1 şi s-au calificat în faza următoare a Cupei României.
Ştiinţa merge mai departe!